Народні костюми з шкіри, шкіряні елементи народного костюма чистяться також як і інші види шкіри у відповідності з інструкцією прання. У випадку з замшею важливо, щоб температурний режим не перевищував 35 ° C.
Замша - дуже чутливий до температури матеріал.
Замшеву шкіру перед пранням потрібно замочити в закріплювачі кольору.
Комбінації шкіра-льон і комбінації з іншим текстилем можна прати без побоювання. Перед пранням потрібно обов'язково застосувати закріплювач. Якщо це костюм, то його потрібно прати повністю, з усіма складовими частинами, щоб після прання виглядали однаково.
Сильно засмальцьовані частини (комір і т.п.) в кінці замочування в закріплювачі кольору акуратно виперіть виріб з використанням чистого концентрату для прання. Варто захистити слабо прикріплені елементи або слабо пришиті аплікації. Іноді аплікації обшивають. Дуже делікатні елементи одягу (наприклад, місця зі старими гудзиками з рогів оленя) потрібно прати руками або навіть обрізати перед пранням, а потім заново пришити.
Як прати куртки з хутра та дублянки: коли ми говоримо про куртці з хутра, то маємо увазі одяг: куртки, плащі та рукавички, лицьова сторона яких є сирої шкірою, а внутрішня хутром.
Такий одяг дуже тепла і прекрасно підходить для зими. Більш дешеві вироби всередині оброблені штучним хутром. Такий одяг Вашого гардеробу можна як і інші види шкіри прати без проблем, з додаванням концентрату для прання шкіри в пральній машині. Важкі дублянки можна спочатку сушити, не розвішуючи, а на сухому рушнику, щоб шкіра не розтяглася на вешалке.Чтоби річ не змінила форму і розмір, її необхідно кілька разів вручну розтягувати, до повного висихання. В кінці можна висушити шкіру в сушарці з використанням холодного повітря і причесати щіткою.
Як прати овчину:
Овеча шкура використовується окремими шматками як підкладка наприклад в дитячих колясках, овчиною обшивають автомобільні сидіння або черевики. Як правило всі овчину можна прати без проблем вручну або в пральній машині з додаванням концентрату для прання. Але ніколи не перевищуючи температуру вище 30 ° C!
Овечі шкури з чисто білій виворітною стороною часто містять дубильні речовини, які легко вимиваються (алюмінієве дублення). Тому з виворітного боку, якщо є така можливість, відрізати невеликий шматочок і попрати. Якщо шматочок сяде і після висихання стане твердим, то річ не можна прати. Іншої можливості попрати такий одяг немає!
Часто овчину перуть вручну різними невідповідними засобами. Тоді шкіра стає більш твердою. Якщо дубильні речовини вимилися, то допомогти вже нічим не можна. Якщо причина в тому, що вимилися зволожуючі речовини, таку шкіру можна з виворітного боку побризкати засобом Anilin Prptector і висушити холодним повітрям у сушильній машині. Завдяки зволоженню і руху склеєних волокна стають знову еластичними.